Certifikát pravosti k obrazu:

Už na první pohled je zřejmé, že obrazů je na světě mnoho. Ale většina nikdy nenajde svého majitele. Já sám mám takové obrazy, kterým se toto neštěstí stane.

Těm, co se povede zaujmout, vystavuji certifikát pravosti. Ptáte se, co to je? No vemte si, že chcete nechat ohodnotit dílo nebo zjistit jestli je obraz pravý. Znalci většinou ohodnotí jenom známa díla. Co když chci znát hodnotu mé tvorby a garantovat za mé vlastnoručně namalované abstraktní obrazy? Po prozkoumání dané tematiky jsem zjistil, tedy už jsem i toho názoru, že autor si určuje cenu díla sám. Je to přece on, kdo ví, kolik ho daný obraz stál úsilí a vynaložených prostředků a zohlední všechny aspekty, které se s malováním a prodejem obrazů vyskytují.

Certifikát pravosti je dokument potvrzující, že dílo je jediný pravý originál. Mělo by z něho být zřejmé, o jaký obraz se jedná. Název obrazu, rozměry, použité médium, vyobrazení díla (pozn.:…protože moje certifikáty jsou tisknuty na speciální papír, vyobrazení by nebylo kvalitní, proto jej nepoužívám, fotky mám v kupní smlouvě), datum vyhotovení, jméno autora, podpis autora.

K obrazu by neměl být jen certifikát, ale také kupní smlouva. Právě tady je prostor pro kompletní dokumentaci k obrazu. Kupní smlouva, která obsahuje nejen znění smlouvy, ale i podrobnější popis díla a hlavně zmíněnou fotodokumentaci .

Každý obraz je samozřejmě označen i zezadu na plátně. Tím se dá obraz snáz identifikovat a spojit s danými dokumenty.

Starý certifikát, který jsem vydával, bude mít stejnou váhu jako ten nový. Takže nemějte obavy. Změna názvu nezasahuje do všeho.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Doufám, že jsem aspoň trošku ozřejmil situaci ohledně pravosti mých děl. Jestli sháníte obraz nebo jen inspiraci, zkoukněte moji tvorbu abstraktích obrazů. Nebo si přečtěte něco dalšího.

Lukáš Bajs

Při nákupu nad 5000 Kč máte dopravu zdarma