Pověste si obraz na zeď.

– proč nemít holé stěny

– proč je lepší domov plný barev

– a možná budu mít pro Vás jedno řešení

Proč nemít holé stěny.

Určitě se Vám již někdy stalo, že po příchodu domů jste měli pořád takový divný pocit, že tomu interiéru něco chybí? Že je to nějak bez nálady a barev? Potřebuje to trošku oživit.

Proč je lepší domov plný barev.

 

Zkuste se podívat před sebe. Je tam stěna? A je stěna volná? Na holé stěny bez života není hezký pohled. Tento prostor se dá využít. Prostor je potřeba vyplnit.

Člověk si ani nedokáže představit, jak by mu správně vybraný obraz dokázal dotvořit nejen interiér, rozzářit místnost, ale taky pohladit duši.

Možná někdy změnit úhel pohledu, a nejen na interier.

Garantuji Vám, že když na kteroukoli stěnu u Vás doma pověsíte obraz, tak se celá místnost změní. Ožije. Změní se Vaše vnímání. Vaše vidění a fantazie. Změní se celkový dojem z celé místnosti a z prostoru. To mi věřte.
Znám to z vlastní zkušenosti.

Obrazy mám pořad na očích. Pokaždé, když nový obraz pověsím na stěnu, tak se celá místnost zdá úplně jiná. Nevím, čím to je. Obraz dotvoří celek.

A po pravdě. Když vidím volnou stěnu tak mám hned husí kůži. Protože tam hned vidím viset mé obrazy. Ach ta fantazie.
Nad čím se zamyslet při výběru obrazu.

Hlavně je potřeba docílit nějaké harmonie s okolními doplňky. Barva nábytku, doplňky na něm, polštáře, tvar, barva povlečení a barva těch polštářů, květiny, nebo barva zdí.

Může pomoct taky fráze, myšlenka, kterou například uvedl jeden pán při popisu svoji, představy, jak by měl obraz vypadat:

„Dni sú zlé, ale sú aj dobré dni v živote.“

Aby byl obraz něco jako připomínka, že i když jsou v životě špatné dny jsou i ty dobré a je potřeba aby ty dobré převládali.
Faktorů je mnoho.

Možná máte interiér laděný do jemnějších tónů a chcete, aby obraz na tom místě doslova vybuchl barvami. Z obrazu, ale musí vyzařovat energie, která si Vás získá. A řeknete si… „tak ten chci hned teď“.

Jak zjistit co chci.

To je celkem složitá otázka. Do hlavy Vám nikdo nevidí. To musíte vyřešit samy. Každý má svoje představy a svoji fantazii. Já Vám jenom mohu například ukázat moje díla a trošku popostrčit Vaši představivost. Takže popřemýšlejte a můžete se pustit do hledáni toho pravého obrazu pro Vás..

Mám pro Vás možné řešení hned teď.

Jestli pořád nevíte, co by jste chtěli, prozkoumejte moje stránky. Získáte tím lepší představu o moderních obrazech. Možná získáte inspiraci. A možná se Vám některý obraz zalíbí a budete ho chtít rovnou domů na zeď.

Jestli jsem ve Vás vzbudil zájem neváhejte a klidně čtěte i další článek nebo hledejte nápad, inspiraci. Případně mě kontaktujte a probereme jak by měl vypadat, ten Váš vysněný obraz.

Děkuji, že jste dočetli až na konec. Jo a mé rychlé poznámky, nejsou odborná literatúra. Jen to, co zažívám.

Lukáš Bajs