Co když se to rozbije

Nezoufejte. Pořad je šance ho zachránit. Ano i to se může stát. Už se mi to stalo. A nebyl to malý obraz. Pár postřehú z vlastní zkušenosti. Nejdřív rozčílení, ale pak přišla úleva.
Hlavně obraz hned nevyhazujte.

Samozřejmě když ho chceme opravit. Je ale potřeba nejdříve zhodnotit situaci.

KDYŽ NÁM OBRAZ VYPADNE Z DESÁTÉHO PATRA, TAK JE TO JINÉ, JAKO Z PRVNÍHO.

Plátno se dá znovu natáhnout na starý vnitřní rám tzv. blind rám nebo taky na nový rám jeli ten starý zlomený.

Ovšem pozor. Tohle platí, pokud je obraz natržený po krajích tak jak je vnitřní rám (blind rám). Když je přetržený uprostřed tak to je otázka. Jak by to dopadlo. Přiznám se. Takový problém jsem ještě neřešil. Není roztržení jako roztržení

Dost pomůže, když na zadní stranu plátna nalepíte kus nového plátna (tak jsem to udělal já) samozřejmě většího než roztržená část. Počkáte, než to uschne a znovu natáhněte plátno na nový rám. Je zapotřebí větší sílu, protože na plátně už je barva a plátno má jiné vlastnosti než nové. Musíte to, ale dělat i silou, ale zároveň i citem. Neroztrhněte ho znovu.
No a pokud je ovšem napůl, tak přemýšlíme, jestli to má vůbec smysl.

Životní etapa obrazu

Když se Vám povede obraz opravit, bude mít aspoň další příběh ze života. Použité fotky jsou ze skutečné události, když byl tento obraz při přepravě polámaný a roztržen na více místech.
Byl jsem smířený s tím, že už je nenávratně fuč

Rozhodl jsem se ho, ale opravit. A tak může pokračovat ve svém příběhu.
Věřím, že případnou opravu zvládnete

Doufám ale, že nic takového nebudete muset řešit. A když už něco takového nastane a Vy si nebudete jistí, jestli to zvládnete, tak mě kontaktujte, možná Vám budu vědět poradit.

Název: „Den po dňi“
Rozměry: 170 x 120 x 2 cm
Médium: Akryl na plátne
Rok: 2018/12
Autor: Lukáš Bajs

Děkuji přeji hezký den.
Lukáš Bajs.