Když jsem začal experimentovat s výrobky z betonu, sám jsem netušil, jak tyto výrobky prodám nebo komu je nabídnu

Říká se, že vše zlé je k něčemu dobré. Vyzkoušel jsem mnoho druhů betonu, směsí, nakoupil nebo vyrobil vylévací nádoby. A po zhruba 2 měsících se mi po bytě povalovala hromada různých výrobků, které už pomalu nebylo, kam dávat.

Tenkrát poprvé

Přítelkyni napadlo, že s takovými výrobky musím být vidět a proč tedy nezkusit “jít s kůži na trh“. Nikdy jsem si nedokázal představit kolik je práce jen s takovou přípravou a nastal den D. A já se ukázal s betonovými výrobky na farmářských trzích v Čimicích. Výsledkem byl žádný prodej.

Docela nečekaná zakázka aneb jak oživit jednobarevné věci

Ale proč tohle vůbec píšu. Díky trhům jsem dostal zakázku na malbu na snapback kšiltovku pro jednu mladou slečnu. A já si uvědomil, že jsem vlastně dlouho netvořil nic na zakázku, i přestože mi to dělá obrovskou radost.

Úkol byl vcelku jednoduchý. Černá snapback kšiltovka s fialovým abstraktním motivem a nápisem EMI. Když jsem tuto práci dokončil, byl jsem sám s ní neuvěřitelně spokojený. A ještě spokojenější jsem nyní, když vím, jakou radost kšiltovka udělala a že tu radost dělá ještě po pár měsících a stále se neomrzela. Kšiltovka se totiž nosí i v zimě 😀 Nakonec jsem splnil mladé slečně i další její představu. Mít mikinu s vlkem. Výjimečné u dětí je, že vidíte čistou radost. A není nic pěknějšího vidět ty rozzářené oči nad něčím obyčejným jako je kus látky.

Jednou zakázkovou malbou to nekončí

Pak přišla další zakázka, v které jsem přenesl kus auta na kšiltovku, včetně SPZ. Byla to výzva, ale od té chvíle vím, že nic není nemožné.

I vy můžete mít svůj barevný originál na zakázku

Pokud máte oblíbenou barvu, oblíbený motiv, oblíbeného hrdinu nebo jen prostě praštěný nápad v hlavě a leží Vám doma jednobarevný kus oblečení, bot, látky nebo cokoli, co se dá pomalovat. Pojďte do toho se mnou. A vytvoříme Váš jedinečný kousek. Pojďme dokázat vyjádřit, že každý jsme jedinečný.

Tímto článkem se s Vámi chci podělit o mou radost z radosti druhých. Právě díky trhům jsem vytvořil něco, co mi dává smysl.

Díky za příležitosti, díky za to že ne všechno, co se nepovede, znamená špatný konec.

Lukáš Bajs