S Vánocemi se na nás snáší nejen zima, ale i nostalgie za uplynulým rokem. Rok 2023 byl pro mě jako umělce plný emocí, tvorby a především změn. Chtěl bych s vámi sdílet několik myšlenek o naší společné cestě a také o osobním rozhodnutí, které ovlivní mou tvorbu.

S vášní jsem se ponořil do světa ručně malovaných kšiltovek a obrazů, a vaše odezva mi byla inspirací. Vaše podpora mi dodala energii a vytvářeli jsme spolu nezapomenutelné okamžiky plné barev a kreativity. Jsem poctěn, že jsem pro Vás mohl vytvořit originální motivy. A, že jich nebylo málo. Vzniklo přes 50 nových motivů na kšiltovky, několik obrazů na přání a taky prodeje na e-shopu (obrazy, kšiltovky, plakáty, podtácky, mikiny, dárkové poukazy.

Avšak, jak to občas bývá, život nás staví před výzvy. Leckdy jsou tyto výzvy nejen emocionální, ale mohou i proměnit náš pohled na svět. Pro mě osobně byl letošní rok plný otázek o významu mé tvorby v kontextu osobního života. Bojoval jsem s rozhodnutím, které přinese změny.

Chci k Vám být upřímný – letošní rok byl pro můj osobní život devastující a emočně náročný. Byly chvíle, kdy jsem váhal nad smyslem mé tvorby a uvědomil jsem si, že pro ni obětuji část svého osobního života.

V duchu této reflexe jsem se rozhodl, že už tvorbu nebudu řešit tak, jak jsem to dělal dosud. Neznamená to, že přestávám tvořit nebo že ztrácím lásku k umění. Spíše se jedná o hledání rovnováhy, která mi umožní více investovat i do mého osobního života, do vztahů a odpočinku.

Rozhodnutí neřešit tvorbu tak intenzivně, jak jsem zvyklý, bylo obtížné. Ale věřím, že tato změna mi přinese novou perspektivu a posílí mou tvorbu tím, že obohatí mé zkušenosti a hloubku mého vyjádření.

Děkuji vám všem za vaši dosavadní podporu a pochopení. Děkuji za každou originální zakázku, za každý prodej na e-shopu i za to, že se moje tvorba líbí. Můj tvůrčí odkaz bude i nadále rezonovat v mých pracích, ačkoliv moje přístupové metody procházejí změnou. Přeji vám krásné Vánoce, plné radosti, lásky a klidu, a těším se na nové projekty a Vaše představy, které budu moct ztvárnit štětcem a vytvoříme tak spolu další kapitolu naší barevné cesty.

Přeji Vám tedy Šťastné a veselé Vánoce a Šťastný nový rok,
Lukáš Bajs

LUKAS BAJS ART

Pusťte si domů barvy