Lukáš Bajs

Lodžská 464/10
181 00 Praha 8
Česká republika

IČ 06022278

Neplátce DPH.

“Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku od 12.04.2017”.

Č.j.: MCP8 321242/2018
Sp. značka: SZ MCP8 321226/2018
Úřad městské části Praha 8 odbor živnostenský a správních činností
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

JA A TVORBA

 

Lukáš Bajs (*1987) Jméno mé

Jsem Slovák (pochádzam zo Žiliny) žijící, pracující a tvořící v Praze a jsem stavař (živnostník pracující na stavbě) ale malování je to, co mě naplňuje a nedá mi spát.

K malování jsem se dostal úplnou náhodou. Jednou jsem poznal malíře a poprosil jsem ho, jestli si to můžu vyzkoušet. V podstatě jsem chtěl udělat nějakou skvrnu, machulu, prostě hodit barvu na plátno. No a od té doby se s tím nedá přestat. Dokonce až tak, že se mi stáva to, že v práci myslím víc nad obrazy a tvorbou, než nad mou prací samotnou.

Tvořím většinou abstraktní obrazy akrylovými barvami na plátno, ale né Všechno musí být abstraktní. Myslím, že mé obrazy jsou hlavně moderní. Snažím se dostat umění do domácností a přinést jim tak explozi barev do šedých dnů a taky umocnit dojem z moderního interiéru.

Postupem času jsem kromě obrazů začal tvořit také trochu jinak. Pomalovat se dá téměř cokoli. Začal jsem tvořit ručně malované kšiltovky, podtácky, zkoušel jsem taky malbu na triko nebo mikinu. Pomaloval jsem si dokonce i přilbu v práci nebo osvěžovač airwick doma na WC.

Nemám jeden styl malováni. Stále zkouším a zkouším něco nového. Nerad dělám velice podobné věci. Chci, aby to bylo vždy něco jiného, něco nového.

Uměleckou školu nemám vystudovanou žádnou a ani jsem nikdy neabsolvoval výtvarný kurz. Přiznám se, já si myslím, že neumím malovat. Myslím něco reálného.

Mnoho let jsem používal název ZAVES MA, jenomže nastal čas na změnu. A proto jsem změnil Zaves ma na LUKAS BAJS ART. 

Je na Vás jesli se Vám má tvorba líbí. Tak klidně brouzdejte a ponořte se do světa fantazie. Nechte si zhmotnit svúj originální kousek.

Kontaktní formulář

3 + 15 =

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení vaší poptávky, zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu. Více informací naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.